Grupa Gumułka świadczy usługi nie tylko wobec podmiotów, które chcą złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków pomocowych Unii Europejskiej, ale również wobec "poszkodowanych", których aplikacje zostały odrzucone przez instytucje wdrażające. Część negatywnych decyzji, wydawanych przez instytucje, może zostać zmieniona dzięki odpowiednio sformułowanemu odwołaniu. Dlatego też profesjonalna kadra Grupy Gumułka, mająca szeroką wiedzę zarówno w zakresie prawa polskiego, jak i europejskiego, podejmuje się wszystkich wyzwań, działając na rzecz swojego klienta w sprawach odwołań od negatywnych decyzji dotyczących przyznania dotacji. Wiedzę dotyczącą argumentów koniecznych do podniesienia w odwołaniu czerpiemy z pracy nad przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie, które w większości spotykają się z aprobatą, a co za tym idzie, udzieleniem wsparcia beneficjentom.
Realizacja procesu odwoławczego:
- odwołania od negatywnych decyzji Instytucji Wdrażających,
- kontrola napisanego samodzielnie przez beneficjenta wniosku w zakresie zgodności z wytycznymi do aplikowanego programu pomocowego oraz prawa europejskiego,
- doradztwo prawne dla klientów chcących odwołać się od negatywnej decyzji samodzielnie.
Wykonanie usługi składa się z 2 etapów. Pierwszym z nich jest weryfikacja możliwości odwołania, która polega na wstępnej analizie wszystkich możliwości proceduralnych i prawnych w celu ustalenia linii obrony weryfikowanego projektu. Jeżeli w wyniku analizy przeprowadzonej w etapie pierwszym ustalona zostanie skuteczna linia obrony odrzuconego wniosku, sporządzana jest pełna dokumentacja odwoławcza (wraz z analizą prawną).
Eksperci Grupy Gumułka reprezentują również klienta przed instytucjami pośredniczącymi i zarządzającymi (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Gospodarki, Urzędy Marszałkowskie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Regionalne Agencje Rozwoju) w zakresie procedury odwoławczej.
Efektem współpracy z Grupą Gumułka jest szansa na pozytywne rozpatrzenie odwołania od decyzji Instytucji Wdrażających, co wiąże się z uzyskaniem dofinansowania z funduszy unijnych.