Kontrola realizacji projektu ma na celu weryfikację prawidłowości realizacji projektu oraz sprawdzenie, czy informacje dotyczące postępu realizacji projektu oraz poniesione wydatki przedstawiane przez beneficjenta we wnioskach o płatność są zgodne ze stanem rzeczywistym. Kontrole projektów przeprowadzane mogą być zarówno w trakcie, jak i na zakończenie realizacji projektów.

Kontrola projektu może obejmować swoim zakresem zarówno wizytację w miejscu realizacji projektu jak i kontrolę w siedzibie beneficjenta. Celem prowadzonej wizytacji w miejscu realizacji projektu jest weryfikacja faktycznej realizacji projektów oraz faktycznego postępu rzeczowego projektu.

Zakres przedmiotowy wizytacji w miejscu realizowanej usługi, inwestycji, zadania obejmuje m.in m.in:wizytę w miejscu realizowanej usługi, inwestycji, zadania, sprawdzenie, czy świadczona usługa, realizowana inwestycja jest zgodna z umową podpisaną z beneficjentem, sprawdzenie, czy realizowana usługa, realizowana inwestycja jest zgodna z harmonogramem przedstawionym we wniosku o dofinansowanie realizacji projektu, sprawdzenie, czy zakres tematyczny szkolenia (warsztatu, konferencji), zakres inwestycji jest zgodny z zatwierdzonym wnioskiem o dofinansowanie realizacji projektu, sprawdzenie, czy beneficjent prawidłowo wywiązuje się z obowiązków dotyczących wymagań promocyjnych. sprawdzenie dokumentów potwierdzających zrealizowanie usługi zgodnie z umową liczby osobogodzin (listy obecności, dziennik zajęć), kosztorysy powykonawcze, wywiad z beneficjentem ostatecznym w celu poznania jego opinii na temat realizowanej usługi oraz zweryfikowania, czy wie, iż jest ona współfinansowane z budżetu UE.

Celem prowadzonej kontroli na miejscu realizacji projektu jest weryfikację zgodności realizacji projektu z jego założeniami oraz umową o dofinansowanie projektu, a w szczególności:

  • prawidłowość rozliczeń finansowych,
  • sposób rekrutacji beneficjentów ostatecznych (sprawdzenie kwalifikowalności przynajmniej 10 % beneficjentów ostatecznych w ramach danego projektu), sposób gromadzenia danych o beneficjentach ostatecznych,
  • zgodność danych przekazywanych we wniosku o płatność w części dotyczącej postępu rzeczowego z dokumentacją dotyczącą realizacji projektu dostępną w siedzibie beneficjenta,
  • poprawność udzielania zamówień publicznych,
  • poprawność udzielania pomocy publicznej,
  • sposób realizacji działań promocyjnych,
  • sposób prowadzenia i archiwizacji dokumentacji projektu.


W rezultacie prac kontrolnych Zleceniodawca otrzymuje Informację pokontrolną na temat poddanych badaniu obszarów realizacji projektu oraz sprecyzowane Zalecenia pokontrolne dla Beneficjenta.


Kontakt:

Jacek Sztyler
Prezes Zarządu Grupa Gumułka - Euroedukacja Sp. z o.o.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 (32) 790-22-97
faks:+48 (32) 201-17-65
kom.: + 48 501-764-768