Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi Europejskiego Urzędu Statystycznego, wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w lutym wzrosła w Polsce o 0,6% w stosunku do stycznia, a w ujęciu rok do roku wzrosła o 4,9%. W całej Unii Europejskiej produkcja przemysłowa obniżyła się o 0,2% w porównaniu z poprzednim miesiącem, natomiast w stosunku do lutego zeszłego roku odnotowano wzrost o 2,1%, głównie dzięki wysokiej dynamice produkcji dóbr inwestycyjnych (+2,5%), trwałych dóbr konsumpcyjnych (+2,4%) oraz półproduktów (+2,3).

Spośród krajów członkowskich najsilniejszy roczny wzrost produkcji odnotowano w Grecji (+11,2%) na Łotwie (+10,6%) oraz w Estonii (+9,0%). Z kolei spadek produkcji wystąpił w Irlandii (-10,0%) i we Francji (-0,8%).

Znacznie wyższy od średniej unijnej wzrost polskiej produkcji przemysłowej cieszy, choć w porównaniu z innymi krajami naszego regionu nie robi już tak dużego wrażenia. Silniejsze wzrosty odnotowano bowiem w Słowenii (+7,5%), na Węgrzech (+7,0%), w Czechach (+6,7%), na Litwie (+5,8%), w Rumunii (+5,7%) i w Bułgarii (+5,0%).